Zenei Tehetség Sattler díj

Pályázati felhívás a Zenei Tehetség Sattler-díjra

A Dr. Sattler János Alapítvány 2015-től hirdeti pályázatát olyan 18 év alatti mosonmagyaróvári és a mosonmagyaróvári térségben élő fiatal zenészek, énekesek részére, akik az ének-zene területén kiemelkedő tehetséggel rendelkeznek. Az Alapítvány pénzjutalommal járó Zenei Tehetség Sattler-díját a Kuratórium egy fő részére ítéli oda minden évben. A díj átadására a Zene Világnapja alkalmából meghirdetett zeneiskolai gálán kerül sor. A pályázó az Alapítvány adventi koncertjén, a Szent Gotthárd-plébániatemplomban fellépési lehetőséget kap.

DSC_0423_edited.jpg

A Zenei tehetség Sattler-díjas 2023-ban Nagy Nóra volt.

A Kiss Veronika énektanár, kórusvezető, Varga Bence, a Mosonyi Mihály Zenei Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója és Plutzer István kuratóriumi tagból álló zsűri az idei évben úgy határozott, hogy az elismerést és a vele járó 40.000 Ft pénzjutalmat Nagy Nórának, a zeneiskola Rézfúvós Tanszak növendékének ítéli oda.

KépFB-kép.png

Két Sattler-díjast köszöntöttek

A Zene Világnapja alkalmából 2022. szeptember 27-én megrendezett zeneiskolai koncerten került átadásra a Dr. Árvay István által 2015-ben alapított Dr. Sattler János Alapítvány Zenei Tehetség Sattler díja.

Az alapító és a kuratórium tagjai az alapítás évében hozták létre az első alapítványi díjat, melynek eddigi díjazottjai Hegedűs Bori, Slezák Csaba, a Mosonmagyaróvári Ütőegyüttes, a Mandala Trió és Szabados Hunor voltak. A Kiss Veronika énektanár, kórusvezető, Varga Bence, a Mosonyi Mihály Zenei Alapfokú Művészeti Iskola igazgatója és Plutzer István kuratóriumi tagból álló zsűri az idei évben úgy határozott, hogy az elismerést és a vele járó – fejenként – 40.000 Ft pénzjutalmat két jelölt — Moldován András, a zeneiskola Rézfúvós Tanszakának növendék és Andrássy Karolina, zongora tanszakos növendék — részére ítéli oda. A két díjazotton kívül az Alapítvány december 20-i, a Szent Gotthárd-plébániatemplomban megrendezésre kerülő adventi koncertjén fellépésre kapott meghívást Hérics Viktória, a győri Richter János Zeneművészeti Szakgimnázium és Élő Krisztina, a Piarista Általános Iskola diákja.

Díjazottak-2022.png
Sattler-díjasok.jpg